Liptovský Mikuláš - rozmanité město

Pokud patříte mezi ty,  kteří rádi obdivují krásy a památky historických měst, navštivte v zimě Liptovský Mikuláš. Toto město bylo v polovině 19. století centrem kulturního i národního života. Dominantou města je gotický kostel svatého Mikuláše, který je zároveň nejstarší stavební památkou ve městě. Národní kulturní památkou je Straussovský dům, který je součástí Muzea Jana Krále. Tento objekt představuje hodnotnou světskou stavbu palácového typu.

Za zmínku stojí také Jezuitský klášter, který ke svému účelu sloužil jen krátký čas. Následně byl za vlády Marie Terezie přestaven do své současné podoby a v polovině 19. století zde působilo ochotnické divadlo. Z dalších památek jmenujme např. evangelický kostel či budovu Černý orel, která ve své době sloužila jako zájezdní hostinec rozšířený o divadelní jeviště, čímž se stala střediskem kulturního a společenského života ve městě.   

Pokračovat ve čtení

Milujete turistiku? Vyzkoušejte Tatry!

Milujete turistiku a české hory máte prochozené křížem krážem? Pak neváhejte a vydejte se poznat krásu slovenských Tater. Výlet je ideální naplánovat na více dní, jelikož Tatry poskytují mnoho a mnoho aktrakcí, které stojí za to navštívit. Pokud neplánujete spát pod širákem, nezapomeňte si sehnat ubytování. Ubytování Tatry poskytují ve všech možných variantách, záleží na prefencích. Složit hlavu můžete ve stylových chatkách a dřevěnicích, bungalovech či luxusních hotelech.

A kam se podívat? Záleží zda zvolíte Tatry Vysoké nebo Nízké. V obou naleznete nádherné turistické stezky, bohatou květenu, spoustu výstupů a tras, které stojí za návštěvu. Při plánování výletů si nezapomeňte hlídat počasí, snažte se nechodit sami a vždy dejte někomu vědět, kudy se vydáváte a kam chcete dojít. V případě vysokohorské turistiky platí, že ranní ptáče dál doskáče. Užijte si v klidu poklidnou atmosféru hor, třeba se vám poštěstí a narazíte i na zvířecí obyvatele skal.

Tip na Vánoce: Dron

Když někdo slyší slovo drony, tak si nejspíše představí špehovací zařízení nějakých amerických inteligencí. Jenže drony jsou vlastně velmi oblíbené hračky. Nejen hračky. V poslední době jsou drony nedílnou součástí umělců, filmařů a obdivovatelů přírody. Proč? Protože se výrazně zmenšila velikost kamer a krásné záběry se dají natočit malinkou krabičkou. Ta se upevní na dron a jde se natáčet. Nádherné panoramata a záběry z ptačí perspektivy. Proto hodně roste průmysl a výroba těchto dronů, které spadají do kategorie RC Modely. Ty jsou řízeny skrze rádiové vlny dálkovým ovladačem. A v České Republice dokonce probíhají závody dronů! Nejhorší je cenový rozptyl. Úplně základní dron se dá zakoupit za pouhých 1000 Kč, avšak kvalitní dron, který je hodně odolný stojí až 100 000 Kč. Pokud ještě nevíte, jak si udělat radost na Vánoce či přemýšlíte o dárku pro své ratolesti, dronem je určitě nezklamete!

Da Vinci a Toskánsko

Slavný sám maestro Leonardo Da Vinci! Ať hodí kamenem ten, kdo neví ani písmenko o nejtalentovanějším člověku, který kdy spatřil světlo světa. Ne každý však zná jeho původ a příběh kolem něj. Odkud vlastně "Leo" de Maestro pochází? narodil se ve Florencii, mocném městě tehdejší doby, u vlády panoval mocný rod bankéřů Mediciů. Florencie je dodnes hlavní město oblasti na krajské bázi zvané Toskánsko. Území v srdci Itálie je proslulé svou historickou pověstí, architektonickými skvosty a bylo považováno za největší centrum umění ve středověku. Dnes je Toskánsko stále oblíbené, ale především z turistického hlediska. Lidé jezdí rádi na dovolenou k moři a ty, které už nebaví Chorvatsko, zkoušejí právě Itálii a zejména Toskánsko. S tím přichází problémy s ubytováním, protože každý chce najít levné ubytování Toskánsko. Nelámejte si s tím hlavu. Přenechejte tento problém na Zlín Trip Tours. Ani nemusíte podstoupit otravnou cestu autobusem. Zlín Trips vám prostě zařídí levné ubytování a můžete se tam dopravit na vlastní náklady podle svého gusta.