Liptovský Mikuláš - rozmanité město

Pokud patříte mezi ty,  kteří rádi obdivují krásy a památky historických měst, navštivte v zimě Liptovský Mikuláš. Toto město bylo v polovině 19. století centrem kulturního i národního života. Dominantou města je gotický kostel svatého Mikuláše, který je zároveň nejstarší stavební památkou ve městě. Národní kulturní památkou je Straussovský dům, který je součástí Muzea Jana Krále. Tento objekt představuje hodnotnou světskou stavbu palácového typu.

Za zmínku stojí také Jezuitský klášter, který ke svému účelu sloužil jen krátký čas. Následně byl za vlády Marie Terezie přestaven do své současné podoby a v polovině 19. století zde působilo ochotnické divadlo. Z dalších památek jmenujme např. evangelický kostel či budovu Černý orel, která ve své době sloužila jako zájezdní hostinec rozšířený o divadelní jeviště, čímž se stala střediskem kulturního a společenského života ve městě.   

Pokračovat ve čtení

Da Vinci a Toskánsko

Slavný sám maestro Leonardo Da Vinci! Ať hodí kamenem ten, kdo neví ani písmenko o nejtalentovanějším člověku, který kdy spatřil světlo světa. Ne každý však zná jeho původ a příběh kolem něj. Odkud vlastně "Leo" de Maestro pochází? narodil se ve Florencii, mocném městě tehdejší doby, u vlády panoval mocný rod bankéřů Mediciů. Florencie je dodnes hlavní město oblasti na krajské bázi zvané Toskánsko. Území v srdci Itálie je proslulé svou historickou pověstí, architektonickými skvosty a bylo považováno za největší centrum umění ve středověku. Dnes je Toskánsko stále oblíbené, ale především z turistického hlediska. Lidé jezdí rádi na dovolenou k moři a ty, které už nebaví Chorvatsko, zkoušejí právě Itálii a zejména Toskánsko. S tím přichází problémy s ubytováním, protože každý chce najít levné ubytování Toskánsko. Nelámejte si s tím hlavu. Přenechejte tento problém na Zlín Trip Tours. Ani nemusíte podstoupit otravnou cestu autobusem. Zlín Trips vám prostě zařídí levné ubytování a můžete se tam dopravit na vlastní náklady podle svého gusta.

Unikátní přeprava

Potřeby svobodného moderního trhu otvírají možnosti obchodu téměř s čímkoliv. Ať už se jedná o věci malé či velké, pevné či křehké, je nutné je v pořádku dopravit do určené destinace. Kde jsou největší problémy? Samozřejmě u věcí s vysokou tržní hodnotou. Zde se vyskytuje zvýšená míra opatrnosti a společnost, která zajišťuje tento typ nákladní přepravy je za to plně odpovědná. Kuriozní typy přeprav jsou například transport zvířat napříč Evropou, převoz živých rostlin atd. Tyto firmy musí zajistit profesionální a pravidelné školení řidičů nákladních vozů, aby vše proběhlo v pořádku. Nákladní přeprava od firmy Inex Spedition je první českou firmou, která převážela zvířata přes Evropu!