Liptovský Mikuláš - rozmanité město

Pokud patříte mezi ty,  kteří rádi obdivují krásy a památky historických měst, navštivte v zimě Liptovský Mikuláš. Toto město bylo v polovině 19. století centrem kulturního i národního života. Dominantou města je gotický kostel svatého Mikuláše, který je zároveň nejstarší stavební památkou ve městě. Národní kulturní památkou je Straussovský dům, který je součástí Muzea Jana Krále. Tento objekt představuje hodnotnou světskou stavbu palácového typu.

Za zmínku stojí také Jezuitský klášter, který ke svému účelu sloužil jen krátký čas. Následně byl za vlády Marie Terezie přestaven do své současné podoby a v polovině 19. století zde působilo ochotnické divadlo. Z dalších památek jmenujme např. evangelický kostel či budovu Černý orel, která ve své době sloužila jako zájezdní hostinec rozšířený o divadelní jeviště, čímž se stala střediskem kulturního a společenského života ve městě.   

Procházky i wellness

Pokud si od poznávání památek budete chtít odpočinout, můžete se projít po břehu řeky Váh. Stezka vás zavede z centra města až do městské části Okoličné. Nezapomenutelný pohled na okolní krajinu vám poskytne cesta na kopec Háj. Z jeho výšky se nabízí velkolepý pohled na město, Liptovskou Maru, Chočské vrchy, Kriváň apod.

Na konci náročného dne si můžete dopřát relax v nedalekém aquacentru Tatralandia. Doporučujeme třeba Keltský saunový svět, kde najdete 17 parních, vodních a masážních koupelí, saun a procedur. Skvěle se zde zregenerujete, aktivujete všechny smysly a uvolníte celé tělo.

wellness-LiptovskyMikulas

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit