Vánoce jsou tady: Co všechno je potřeba udělat?

Vánoce jsou tady. Pro někoho období klidu a odpočinku, pro jiné naopak období plné starostí a stresu. Ať už je to máte jakkoliv, dnes si shrneme na co všechno je potřeba se připravit a co stihnout udělat tak, aby vaše hladina stresu byla co nejnižší a vy si předvánoční období užili co nejvíce.

Sepište se seznam věcí, které musíte udělat. K jednotlivým úkonům si pak poznamenejte detaily. Kdo to bude dělat, kdy, jak dlouho to přibližně zabere času.

 

Vánoční úklid

Asi to slyšíte neradi, ale abyste se během Vánoc cítili dobře, je třeba mít domácnost pěkně uklizenou. Samozřejmě, že nemusíte mít neustále dokonale uklizeno, ale proveďte takový menší generální úklid, na který si vyčleníte například jeden víkendový den. Vyhoďte staré krámy, které už nikdo nepoužívá, umyjte okna, udělejte pořádek ve skříních a to nejhorší budete mít za sebou. Samozřejmě zapojte i partnera a děti a všechno bude daleko rychleji.

 

Plány během Vánočních svátků

Je třeba se domluvit s rodinou a vašimi nejbližšími kdy a kde se sejdete. Věřím, že většina z nás to má podobně jako každý rok, ale čím dřív si vyčleníte plány a jednotlivé dny pro svou rodinu a své přátelé, tím líp. Často se musí skloubit více rodin dohromady a vzít v potaz i to, že někdo pracuje i během svátků.

 

Dárkové šílenství

Přichází to nejdůležitější, a to jsou dárky. Ujasněte si koho všechno budete obdarovávat a vyčleňte si na dárky finanční prostředky, které si můžete dovolit za dárky utratit. A pokud tradičně nevíte, co koupit svému tatínkovi nebo i mamince, tak se určitě inspirujte tady: Zajímavé dárky k Vánocům pro maminky i tatínky.

 

Pečeme cukroví

Vybavujete si tu vůni perníkových rohlíčků a perníku, která se táhne z kuchyně až ven? Cukroví samozřejmě nemůže chybět, protože bez něj by to nebyly pravá Vánoce. Ujasněte si kdy a co budete péct. Oprašte své recepty z šuplíku a zapojte i děti a manžela. A ne tak, že budou zastávat pouze pozici ochutnávačů. Pokud péct neumíte, nebaví vás to nebo na to nemáte čas, tak můžete cukroví koupit a nebo se domluvit, že vám napeče nějaká šikovná hospodyňka, která se v tom vyžívá.

 

Vánoční stromeček

Poslední důležitým krokem je sehnat stromeček, aby měl Ježíšek kam dát všechny ty dárky. Budete ho kupovat, uřežete ho v lese za domem a nebo vytáhnete “uměláka” ze sklepa? Hlavně nečekejte na poslední chvíli a zařiďte si stromeček v dostatečném předstihu, ať si ulovíte nějaký pěkný kousek.