Jak vybrat stomatologickou soupravu

Stomatologické soupravy jsou nejdůležitějším prvkem každé zubařské ordinace. Je proto potřeba vybrat to, které nejlépe odpovídá vašim konkrétním potřebám.

 Správné zubařské křeslo také může zvýšit spokojenost vašich pacientů a třeba i pomůže snížit jejich strach z vyšetření. Zubařské křeslo totiž bývá jednou z negativních asociací, která se vybaví, když se pacient zamyslí nad prací zubaře. Dnes se společnosti, které se zabývají výrobou stomatlogických souprav snaží tento strach snižovat zvyšováním pohodlí. A to jak pro pacienta, tak pro lékaře i pro zdravotní sestru. Jak si ale vybrat tu pravou soupravu pro vás?

Jako první přichází nudné činnosti ve stylu domácích úkolů. Musíte si zjistit, jaké jsou nároky na zubařská křesla dnes a jaké jsou předpovědi na dalších deset let (přece jenom křeslo kupujete na více let). Díky moderním výzkumům se tyto trendy často mění a co si zjistíte dnes, nemusí platit zítra. Naštěstí značky čím dál více zavádějí systém doplňujícího příslušenství, které můžete v průběhu času ke křeslu dokupovat, aniž byste museli vyměnit základ. Nejen křeslo, ale i zbytek ordinace může ovlivnit to, jak se na vás váš pacient dívá. Pokud máte v ordinaci moderní vybavení je pravděpodobné, že z vás pacient bude mít mnohem lepší pocit než z někoho, kdo vybavení více let nevyměňoval.

Důležité je zvážit také úplně ty nejmenší detaily. I malé chybičky, které vám napřed mohou přijít zanedbatelné, můžou později v mnohém znepříjemnit a ztížit práci, hlavně při složitějších zákrocích. Je proto dobré, když máte možnost navštívit výrobce dané soupravy a osobně si její funkce vyzkoušet.

Až zvážíte všechny tyto body, můžete se přesunout k plánování designu celé ordinace a jejího dalšího vybavení a nábytku. Se soupravami i dalším vybavením a celkovou koncepcí ordinace vám mohou pomoci na webu SpecialCare.cz, kde se o vás postarají specializovaní odborníci.