Jak si užít sladkosti jako celiak

Chléb, Ciabatta, Mouka, Pšeničné Mouky, Pečený, Trouba

Máte podezření, že vaše děti mají alergii na lepek, nebo aspoň intoleranci? Bojíte se ale, že bude vaše dítě porušovat eliminační dietu před tím, než něco zjistíte? Máme pro vás tipy a produkty, které pomůžou dětem připadat dětem že nemají žádnou dietu a užijí si život stejně jako ostatní.

Sladké náhrady

Pokud má vaše dítě celiakii, vždy se podívejte dobře na obal a zavolejte případně na infolinku produktu jestli je vhodný pro jedince s celiakií. Mímo čokoládou polité ovoce se vždy můžete naučit péct sladké pečivo z bezlepkových náhrad. Zmrzlina je vždy skvělá jako sladké, obzvláště v teplých měsících a pro omezení špinavého nádobí existují bezlepkové kornouty na zmrzlinu, které jsou skvělou náhradou.

Vždy můžete zkusit přemluvit vašeho drobečka na jezení více ovoce a dobrým způsobem jak to udělat je udělat ovocné saláty z více druhů ovoce a případně je doplnit vlašskými ořechy, bílým jogurtem a medem.

Pokud má vaše dítě pořád chuť na sladké, větší příjem sacharidů v hlavních jídlech pomůže - tedy brambory, rýže a další bezlepkové varianty a dostatečný příjem živočišných tuků a proteinu. Proto mléčné výrobky jsou skvělými svačinami spolu s ovocem a ořechy.