Jak se ochránit před sluníčkem?

 Ikdyž je pořád ještě chladno, sluneční paprsky pořád působí a pronikají do odhalených částí naší kůže, tedy hlavně na obličeji a rukách. Možná si říkáte, že nemá cenu se proti nim chránit ale v tomto článku vás zaručeně přesvědčíme, proč je opak pravdou.

Kšiltovky levně

Věděli jste?

Organizace na podporu ochrany před rakovinou kůže (Skin Cancer Foundation) tvrdí, že jednomu z pěti američanů se kolem sedmdesátých narozenin vytvoří forma rakoviny kůže. Za to může mimo jiné skutečnost, že se nestačí pouze vyhýbat přímému opalování, či se jednou za celodenní výlet natřít ochranným faktorem SPF 25. Sluneční paprsky na nás dosáhnou i v autě, hromadné dopravě a kancelářích. Velká část slunečního záření totiž projde skrze sklo a také se odráží z ostatních budov. Takže ikdyž víte, že jste celý den doma, nebo v kanceláři, slunci uniknete pouze zatažením žaluzií a dalšími prvky prevence.

Kšiltovky levně

Asi všichni ví, že by se měli natřít opalovacím krémem před koupání, případně na horách, ale věděli jste, že:
je třeba po každém usušení se/zpocení je třeba se znovu natřít
ikdyž se nespotíte/nenamočíte, je třeba se znovu natřít po dvou až třech hodinách
menší faktor než UV/SPF 30 (označuje to samé u kosmetiky) je zbytečný, protože velmi rychle vyprchá. Čím vyšší číslo ochrany, tím déle vydrží bez obnovy. To ovšem neznamená, že byste neměli SPF 50+ znovu přes den aplikovat

Jak se tedy chránit před přímým i nepřímým slunečním zářením?

 

kšilt.jpg

Vždy ochraňujte veškerou odhalenou pokožku faktorem minimálně 30+
Znovu aplikujte krém po 3 hodinách
Vždy noste na přímém slunci prodyšnou pokrývku hlavy. Nyní lze i pořídit kšiltovky levně a tedy mít možnost více barev kšiltovek ke každému outfitu.
Zdržujte se ve stínu
Neplánujte pobyt na přímém slunci v hodinách, kdy je na obloze nejvýše, tedy 10 až 15 hodin.
Pijte dost tekutin - dospělý jedinec mezi 2,5 - 3,5 l denně. Množství záleží na vaší váze, teplotě vzduchu a aktivitě.
Kupte si kvalitní sluneční brýle, které budete nosit i v zimě, ideálně co nejčastěji. Nezapomeňte, že faktor slunečních brýlí časem vyprchá, tedy je třeba je po pár letech vystřídat.