Co nesmí chybět v žádné předsíni?

Obecně platí, že nejdůležitější je vždy první dojem. Platí to i u domu nebo u bytu. Mohli byste namítnout, že první dojem udělá už exteriér budovy, což je sice pravda, ale vaši hosté nejspíš budou trávit více času uvnitř. A první místnost, kterou uvidí, je předsíň. Co by v ní rozhodně nemělo chybět?

 Předsíň moc lidí příliš neřeší. Většinou jim stačí nějaká skříň a možná věšák. Zapomínají ale na důležité doplňky. My si řekneme o pár kusech nábytku a ozdob, které vám v této místnosti prostě nesmí chybět.

Skříně

V předsíni necháváte bundy a kabáty, schovávate boty a možná i nějaké další věci, které se hodí v předsíni mít. Proto potřebujete skříně. Naštěstí to ale není žádná věda. Pro oblečení pořiďtě šatní skříň - nemusí mít ani poličky, stačí prostor na několik věšáků na kabáty. Na boty zase pořiďte botník. V něm už se poličky rozhodně budou hodit. Rozměry úložišť vybírejte podle toho, jak velkou předsíň máte a kolik oblečení a bot potřebujete uložit. 

Věšáky

Věšáky do předsíně mají mnoho různých podob. Můžete si vybrat klasiku a pořídit ty stojaté. Ne každá předsíň na ně má dostatek prostoru. Proto můžete často vidět nástěnné věšáky, které stačí připevnit na zeď a jednoduše všechno pověsit. Tento typ věšáků je také dobrá alternativa pro skříň. Nástenné věšáky uvidíte také jako věšáky na klíče.

nástěnný věšák

Koš na deštníky

Tak venku prší, co s tím? Nemáte prostory na to, abyste deštníky nechali roztažené usušit. Jak to vyřešit? Košem na deštníky. Tam je můžete nechat složené, aby odkapaly a vodu potom jednoduše vylijete.

Rohožka nebo koberec

Netahejte si špínu až domů, pořiďte si malý kobereček, který většinu zachytí. Navíc se nebudete muset vypořádávat se zaschlými fleky, které by na hladké podlaze zůstaly. Na tmavém koberci nebudou skoro vidět - stačí jednou za čas vyčistit.

Zrcadlo

Odcházíte a chcete zkontrolovat, jestli pořád vypadáte tak dobře, jako před pěti minutami? Nemusíte utíkat zpátky do koupelny - ne pokud máte v předsíni pořádné zrcadlo.

Nálepky na zeď

Oblíbená dekorace dospívajících dívek a nadšených maminek. Nálepky na zeď sežene v různých podobách. Texty o rodině, motivační citáty, mapy světa a mnoho dalších. Nálepky jsou skvělý způsob, jak hostům pomoci vytvořit si o vás obrázek. Nezapomínejte ale na to, že ne každého nějaký sladký textík osloví - radši vyberte něco neutrálního.

Vybavení pro předsíň najdete jak v kamenných obchodech, tak na internetu. Pokud hledáte doporučení internetového obchodu, napovíme vám stránku dona-shop.cz. S jejich nabídkou vám v předsíni nic chybět nebude.