Co koupit vášnivému cestovateli? Stírací mapy světa, Česka nebo třeba Vysokých Tater.

Paul Theroux jednou řekl: „Turista netuší, kde byl, cestovatel netuší, kam jde“. Pokud zrovna vyrážíš na cestu, tak ne vždy musíš mít přesný plán. Někdy tě to zavede úplně někam jinak, než jsi chtěl. Ocitneš se třeba i na místech, o kterých jsi nikdy neslyšel. V tom je ale to kouzlo. Nečekané dobrodružství je častokrát právě to nejlepší. A na takové zážitky nechce člověk jen tak zapomenout. Pokud si chceš pamatovat, co vše jsi procestoval a kam až tě nohy donesly, kam s tebou loď doplula, auto dojelo nebo letadlo doletělo, STÍRACÍ MAPY jsou to pravé cestovatelské. Postupně si tam můžeš zaznamenat místa, které jsi navštívil.

Stírací mapy světa

 

Komu udělají stírací mapy radost? Jaké druhy se dají koupit?

Vyrábí se nespočet provedení. Ale rozhodně si nakonec každý najde tu svou. Jsi vášnivý cestovatel, který by cestovatel až na konec světa? Pozoroval jsi noční oblohu u Kolosea v Římě? Ale taky jsi navštívil Indii a spatřil Tádž Mahal? Stírací mapy celého světa budou tedy pro tebe nejvhodnější. Můžeš si vybírat z různých barev, grafického zpracování či velikosti plátna.

Nebo máš nejblíž k Česku? Doma se ti prostě líbí nejvíce? Ano, Česká republika se může pyšnit krásnými místy, nádhernou přírodou i památkami. Pro milovníky Česka se vyrábí stírací mapy s naší zemí. A stejně jako ty světové v několika provedeních.

A pokud se ti líbí na Slovensku a trávíš cestováním u našich sousedů nejvíce času, tak si můžeš pořídit stírací mapu Slovenska či pouze Vysokých Tater s vrcholy. Ale pokud zapátráš, najdeš stírací mapy v podstatě skoro pro každou zemi. Třeba pro případ, že ses přestěhoval do Maďarska, Švýcarska nebo kdekoliv jinde a chceš si zaznamenávat tvé výlety po dané zemi.

stírací-mapy

Postup stírání

Tohle se snad ani nemusí vysvětlovat. Jednoduše si vybav stírání losu. Místo čísel a možných výher akorát stíráš tebou navštívená místa. Navíc nikdy neprohráváš. Právě naopak. Vždycky jsi o kus bohatší. Bohatší o krásné vzpomínky a zážitky, které jsou stejně nakonec ta nejlepší výhra vůbec.

Originální stírací mapy jsou skvělým dárkem pro všechny cestovatele, ale nejen pro ně. Mapa dané země (lokality) je hezky graficky zpracovaná a pokrytá stírací vrstvou, nejčastěji zlatou nebo stříbrnou. Na tobě nebo obdarovaném už je jen sbalit se, vyrazit na výlet a po návratu setřít navštívené místo. Dobrodružství může začít. Tak hurá na výlet!