Tip na dovolenou: lázeňské město Luhačovice

penzion Luhačovice

Když se řekne dovolená, každý si představí něco jiného. Někoho napadne nikde nekončící moře a slunce, někoho zase odpočinek v přírodě. A napadlo vás, že dovolená může být i relaxační a ozdravující? Přesně takovou dovolenou nabízí penzion Luhačovice v malebném lázeňském městečku na jihu Moravy.

Luhačovice jsou čtvrtým největším lázeňským městem v České republice. Zdejší moderně se rozvíjející lázně léčí problémy s dýchacím a trávicím ústrojím a neobrací se zády ani lidem s obezitou. Čím jsou Luhačovice výjimečné? Svou polohou a také přírodními léčivými zdroji.

Luhačovice jsou obklopeny nádhernými zalesněnými kopci a příroda vybízí k nekonečným procházkám a k výletům na kole.

Poznejte Luhačovice křížem krážem

Na začátku Luhačovic se nachází zámek, kde můžete začít prohlídku tohoto města. Od zámku směřujte své kroky ke kostelu sv. Rodiny, kde vyvěrá pramen sv. Josefa. Dále se vydejte k pramenu Viola a Ottovka, které jsou situované u lázeňské kolonády. Lázeňská kolonáda je lemována lázeňským divadlem a mnoha vilami. Jakmile projdete kolonádu, dostanete se na náměstí s pramenem Vincentka, kterou můžete ochutnat ve studené i teplé podobě.

Nad lázeňskou kolonádou se rozprostírá lázeňský park, do kterého byste také měli zabrousit a užívat si nenahraditelného čerstvého vzduchu, který není narušen žádnými výpary z továren.

park Luhačovice

Co nabízí okolí Luhačovic?

Pokud jste si objednali penzion Luhačovice a plánujete zde zůstat několik dní, potom vás bude zajímat i okolí lázeňského města. Okolí je protkáno cyklistickými a turistickými stezkami, které doporučujeme projít. Budete vtaženi do krásné přírody, navštivte také luhačovickou přehradu, nebo si zajděte na houby do okolních lesů.

Jste-li sportovně založení, potěší vás přítomnost sportovního areálu Luhapark, kde si zahrajete tenis, minigolf, nohejbal, kuželky či stolní tenis.

Luhačovice mají co nabídnout a nudit se rozhodně nebudete. 

lázně Luhačovice