Milujete turistiku? Vyzkoušejte Tatry!

Milujete turistiku a české hory máte prochozené křížem krážem? Pak neváhejte a vydejte se poznat krásu slovenských Tater. Výlet je ideální naplánovat na více dní, jelikož Tatry poskytují mnoho a mnoho aktrakcí, které stojí za to navštívit. Pokud neplánujete spát pod širákem, nezapomeňte si sehnat ubytování. Ubytování Tatry poskytují ve všech možných variantách, záleží na prefencích. Složit hlavu můžete ve stylových chatkách a dřevěnicích, bungalovech či luxusních hotelech.

A kam se podívat? Záleží zda zvolíte Tatry Vysoké nebo Nízké. V obou naleznete nádherné turistické stezky, bohatou květenu, spoustu výstupů a tras, které stojí za návštěvu. Při plánování výletů si nezapomeňte hlídat počasí, snažte se nechodit sami a vždy dejte někomu vědět, kudy se vydáváte a kam chcete dojít. V případě vysokohorské turistiky platí, že ranní ptáče dál doskáče. Užijte si v klidu poklidnou atmosféru hor, třeba se vám poštěstí a narazíte i na zvířecí obyvatele skal.

Tip na Vánoce: Dron

Když někdo slyší slovo drony, tak si nejspíše představí špehovací zařízení nějakých amerických inteligencí. Jenže drony jsou vlastně velmi oblíbené hračky. Nejen hračky. V poslední době jsou drony nedílnou součástí umělců, filmařů a obdivovatelů přírody. Proč? Protože se výrazně zmenšila velikost kamer a krásné záběry se dají natočit malinkou krabičkou. Ta se upevní na dron a jde se natáčet. Nádherné panoramata a záběry z ptačí perspektivy. Proto hodně roste průmysl a výroba těchto dronů, které spadají do kategorie RC Modely. Ty jsou řízeny skrze rádiové vlny dálkovým ovladačem. A v České Republice dokonce probíhají závody dronů! Nejhorší je cenový rozptyl. Úplně základní dron se dá zakoupit za pouhých 1000 Kč, avšak kvalitní dron, který je hodně odolný stojí až 100 000 Kč. Pokud ještě nevíte, jak si udělat radost na Vánoce či přemýšlíte o dárku pro své ratolesti, dronem je určitě nezklamete!

Da Vinci a Toskánsko

Slavný sám maestro Leonardo Da Vinci! Ať hodí kamenem ten, kdo neví ani písmenko o nejtalentovanějším člověku, který kdy spatřil světlo světa. Ne každý však zná jeho původ a příběh kolem něj. Odkud vlastně "Leo" de Maestro pochází? narodil se ve Florencii, mocném městě tehdejší doby, u vlády panoval mocný rod bankéřů Mediciů. Florencie je dodnes hlavní město oblasti na krajské bázi zvané Toskánsko. Území v srdci Itálie je proslulé svou historickou pověstí, architektonickými skvosty a bylo považováno za největší centrum umění ve středověku. Dnes je Toskánsko stále oblíbené, ale především z turistického hlediska. Lidé jezdí rádi na dovolenou k moři a ty, které už nebaví Chorvatsko, zkoušejí právě Itálii a zejména Toskánsko. S tím přichází problémy s ubytováním, protože každý chce najít levné ubytování Toskánsko. Nelámejte si s tím hlavu. Přenechejte tento problém na Zlín Trip Tours. Ani nemusíte podstoupit otravnou cestu autobusem. Zlín Trips vám prostě zařídí levné ubytování a můžete se tam dopravit na vlastní náklady podle svého gusta.

Termály v Bešeňové si zamiluje celá rodina

ubytovani besenova

Malá obec ležící v okrese Ružomberok je oblíbeným turistickým cílem pro řadu Čechů, a to především kvůli svým termálním lázním. Pro tisíce návštěvníků ročně je k dispozici několik možností ubytování v Bešeňové, ať už v hotelech či rodinných penzionech. Jeďte si odpočinout k pramenům, jejichž ozdravné účinky objevovali už Keltové.
Místní termální koupaliště s aquaparkem se stalo opravdovým pojmem v oblasti lázeňské turistiky. Voda ve všech bazénech má blahodárný vliv na celé pohybové ústrojí, pomáhá léčit urologické potíže a má také pozitivní kosmetické účinky. Zatímco děti budou blbnout na tobogánu a jiných vodních atrakcích, vy si můžete dopřát jednu z ozdravných procedur. Svůj organismus posílíte speciální inhalací, římskou koupelí nebo návštěvou sauny.