Bioklimatická pergola aneb ovládejte počasí

Víte, co Češi naprosto zbožňují na svých zahradách? Jsou to přece pergoly a zahradní domky, kde tráví v letních měsících mnoho času. Pergola nám umožňuje využívat zahradní posezení i ve chvíli, kdy je bouřka nebo pálí přímé slunce. Tyto důmyslné zahradní stavby se vyvinuly z podpěr pro révu a svůj rozvoj zažily v zahradách Orientu a později v Evropě.

Pokračovat ve čtení

Prodej firmy svěřte hned profesionálům!

Jste podnikatelem? Máte úspěšnou firmu? Bohužel chcete z jakýkoliv důvodů hodit stresy spojené s podnikáním hodit za hlavu? Pokud je na vás vyvíjen tlak z různých stran s tím, že manželka tlačí nejvíc, nevyhnete se myšlence prodeje vaší firmy. Vždyť to přece nejde jenom tak jednoduše, pro mnohé podnikatele je jejich firma skoro jako potomek, kterého zcela logicky taky neprodáte. Je-li firma fungující chceme z prodeje profitovat, a to samozřejmě ne málo. Důležité je učinit takové kroky, které zvýší zájem potencionálních zájemců a vy tak budete moct vybrat tu nejlukrativnější nabídku.

Pokračovat ve čtení

Umělý trávník a jeho údržba

Sport jako takový je víceméně prospěšný pro zdraví, nicméně mnozí tvrdí, že „sportem k trvalé invaliditě“. To samozřejmě lze tvrdit také. Zkrátka všeho moc škodí. Držme se ale prvního tvrzení, tedy „aktivně sportujeme“. Proto abychom mohli kvalitně cvičit nebo trénovat potřebujeme sportoviště, když už však se prostor najde, potřebujeme kvalitní povrch, který nám bude pohyb zpříjemňovat, místo toho, aby nám „podkopával nohy“. A právě o výběru a péči o sportovní povrch se dnes budeme bavit.

Pokračovat ve čtení

Vánoce jsou tady: Co všechno je potřeba udělat?

Vánoce jsou tady. Pro někoho období klidu a odpočinku, pro jiné naopak období plné starostí a stresu. Ať už je to máte jakkoliv, dnes si shrneme na co všechno je potřeba se připravit a co stihnout udělat tak, aby vaše hladina stresu byla co nejnižší a vy si předvánoční období užili co nejvíce.

Pokračovat ve čtení

Liptovský Mikuláš - rozmanité město

Pokud patříte mezi ty,  kteří rádi obdivují krásy a památky historických měst, navštivte v zimě Liptovský Mikuláš. Toto město bylo v polovině 19. století centrem kulturního i národního života. Dominantou města je gotický kostel svatého Mikuláše, který je zároveň nejstarší stavební památkou ve městě. Národní kulturní památkou je Straussovský dům, který je součástí Muzea Jana Krále. Tento objekt představuje hodnotnou světskou stavbu palácového typu.

Za zmínku stojí také Jezuitský klášter, který ke svému účelu sloužil jen krátký čas. Následně byl za vlády Marie Terezie přestaven do své současné podoby a v polovině 19. století zde působilo ochotnické divadlo. Z dalších památek jmenujme např. evangelický kostel či budovu Černý orel, která ve své době sloužila jako zájezdní hostinec rozšířený o divadelní jeviště, čímž se stala střediskem kulturního a společenského života ve městě.   

Pokračovat ve čtení