Tip na Vánoce: Dron

Když někdo slyší slovo drony, tak si nejspíše představí špehovací zařízení nějakých amerických inteligencí. Jenže drony jsou vlastně velmi oblíbené hračky. Nejen hračky. V poslední době jsou drony nedílnou součástí umělců, filmařů a obdivovatelů přírody. Proč? Protože se výrazně zmenšila velikost kamer a krásné záběry se dají natočit malinkou krabičkou. Ta se upevní na dron a jde se natáčet. Nádherné panoramata a záběry z ptačí perspektivy. Proto hodně roste průmysl a výroba těchto dronů, které spadají do kategorie RC Modely. Ty jsou řízeny skrze rádiové vlny dálkovým ovladačem. A v České Republice dokonce probíhají závody dronů! Nejhorší je cenový rozptyl. Úplně základní dron se dá zakoupit za pouhých 1000 Kč, avšak kvalitní dron, který je hodně odolný stojí až 100 000 Kč. Pokud ještě nevíte, jak si udělat radost na Vánoce či přemýšlíte o dárku pro své ratolesti, dronem je určitě nezklamete!

Da Vinci a Toskánsko

Slavný sám maestro Leonardo Da Vinci! Ať hodí kamenem ten, kdo neví ani písmenko o nejtalentovanějším člověku, který kdy spatřil světlo světa. Ne každý však zná jeho původ a příběh kolem něj. Odkud vlastně "Leo" de Maestro pochází? narodil se ve Florencii, mocném městě tehdejší doby, u vlády panoval mocný rod bankéřů Mediciů. Florencie je dodnes hlavní město oblasti na krajské bázi zvané Toskánsko. Území v srdci Itálie je proslulé svou historickou pověstí, architektonickými skvosty a bylo považováno za největší centrum umění ve středověku. Dnes je Toskánsko stále oblíbené, ale především z turistického hlediska. Lidé jezdí rádi na dovolenou k moři a ty, které už nebaví Chorvatsko, zkoušejí právě Itálii a zejména Toskánsko. S tím přichází problémy s ubytováním, protože každý chce najít levné ubytování Toskánsko. Nelámejte si s tím hlavu. Přenechejte tento problém na Zlín Trip Tours. Ani nemusíte podstoupit otravnou cestu autobusem. Zlín Trips vám prostě zařídí levné ubytování a můžete se tam dopravit na vlastní náklady podle svého gusta.

Termály v Bešeňové si zamiluje celá rodina

ubytovani besenova

Malá obec ležící v okrese Ružomberok je oblíbeným turistickým cílem pro řadu Čechů, a to především kvůli svým termálním lázním. Pro tisíce návštěvníků ročně je k dispozici několik možností ubytování v Bešeňové, ať už v hotelech či rodinných penzionech. Jeďte si odpočinout k pramenům, jejichž ozdravné účinky objevovali už Keltové.
Místní termální koupaliště s aquaparkem se stalo opravdovým pojmem v oblasti lázeňské turistiky. Voda ve všech bazénech má blahodárný vliv na celé pohybové ústrojí, pomáhá léčit urologické potíže a má také pozitivní kosmetické účinky. Zatímco děti budou blbnout na tobogánu a jiných vodních atrakcích, vy si můžete dopřát jednu z ozdravných procedur. Svůj organismus posílíte speciální inhalací, římskou koupelí nebo návštěvou sauny.

CHKO Bílé Karpaty

Jedinečná Chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty, která byla vyhlášena v roce 1980 na území s rozlohou 746,87 čtverečních kilometrů, je turisticky velice vyhledávanou a navštěvovanou oblastí. Správa CHKO Bílé Karpaty sídlí v Luhačovicích.

Hřeben Bílých Karpat tvoří přirozenou hranici mezi Českou a Slovenskou republikou. V roce 1996 byly Bílé Karpaty vyhlášeny biosférickou rezervací v rámci programu MAB nám dobře známé organizace UNESCO.

Nejvyšší vrcholem tohoto nádherného pohoří Západních Karpat je 970 metrů vysoká Velká Javořina. Na vrcholu této hory je televizní vysílač, od nějž se otevírají fantastické pohledy jak na Moravu, tak na Slovensko.

Unikátní přeprava

Potřeby svobodného moderního trhu otvírají možnosti obchodu téměř s čímkoliv. Ať už se jedná o věci malé či velké, pevné či křehké, je nutné je v pořádku dopravit do určené destinace. Kde jsou největší problémy? Samozřejmě u věcí s vysokou tržní hodnotou. Zde se vyskytuje zvýšená míra opatrnosti a společnost, která zajišťuje tento typ nákladní přepravy je za to plně odpovědná. Kuriozní typy přeprav jsou například transport zvířat napříč Evropou, převoz živých rostlin atd. Tyto firmy musí zajistit profesionální a pravidelné školení řidičů nákladních vozů, aby vše proběhlo v pořádku. Nákladní přeprava od firmy Inex Spedition je první českou firmou, která převážela zvířata přes Evropu!