Umělý trávník a jeho údržba

Sport jako takový je víceméně prospěšný pro zdraví, nicméně mnozí tvrdí, že „sportem k trvalé invaliditě“. To samozřejmě lze tvrdit také. Zkrátka všeho moc škodí. Držme se ale prvního tvrzení, tedy „aktivně sportujeme“. Proto abychom mohli kvalitně cvičit nebo trénovat potřebujeme sportoviště, když už však se prostor najde, potřebujeme kvalitní povrch, který nám bude pohyb zpříjemňovat, místo toho, aby nám „podkopával nohy“. A právě o výběru a péči o sportovní povrch se dnes budeme bavit.

Pokračovat ve čtení

Vánoce jsou tady: Co všechno je potřeba udělat?

Vánoce jsou tady. Pro někoho období klidu a odpočinku, pro jiné naopak období plné starostí a stresu. Ať už je to máte jakkoliv, dnes si shrneme na co všechno je potřeba se připravit a co stihnout udělat tak, aby vaše hladina stresu byla co nejnižší a vy si předvánoční období užili co nejvíce.

Pokračovat ve čtení

Liptovský Mikuláš - rozmanité město

Pokud patříte mezi ty,  kteří rádi obdivují krásy a památky historických měst, navštivte v zimě Liptovský Mikuláš. Toto město bylo v polovině 19. století centrem kulturního i národního života. Dominantou města je gotický kostel svatého Mikuláše, který je zároveň nejstarší stavební památkou ve městě. Národní kulturní památkou je Straussovský dům, který je součástí Muzea Jana Krále. Tento objekt představuje hodnotnou světskou stavbu palácového typu.

Za zmínku stojí také Jezuitský klášter, který ke svému účelu sloužil jen krátký čas. Následně byl za vlády Marie Terezie přestaven do své současné podoby a v polovině 19. století zde působilo ochotnické divadlo. Z dalších památek jmenujme např. evangelický kostel či budovu Černý orel, která ve své době sloužila jako zájezdní hostinec rozšířený o divadelní jeviště, čímž se stala střediskem kulturního a společenského života ve městě.   

Pokračovat ve čtení

Milujete turistiku? Vyzkoušejte Tatry!

Milujete turistiku a české hory máte prochozené křížem krážem? Pak neváhejte a vydejte se poznat krásu slovenských Tater. Výlet je ideální naplánovat na více dní, jelikož Tatry poskytují mnoho a mnoho aktrakcí, které stojí za to navštívit. Pokud neplánujete spát pod širákem, nezapomeňte si sehnat ubytování. Ubytování Tatry poskytují ve všech možných variantách, záleží na prefencích. Složit hlavu můžete ve stylových chatkách a dřevěnicích, bungalovech či luxusních hotelech.

A kam se podívat? Záleží zda zvolíte Tatry Vysoké nebo Nízké. V obou naleznete nádherné turistické stezky, bohatou květenu, spoustu výstupů a tras, které stojí za návštěvu. Při plánování výletů si nezapomeňte hlídat počasí, snažte se nechodit sami a vždy dejte někomu vědět, kudy se vydáváte a kam chcete dojít. V případě vysokohorské turistiky platí, že ranní ptáče dál doskáče. Užijte si v klidu poklidnou atmosféru hor, třeba se vám poštěstí a narazíte i na zvířecí obyvatele skal.