Jak probíhá oprava betonových podlah?

Práce v hale bývá obvykle považována za relativně bezpečnou, ale je potřeba dodržovat veškeré bezpečnostní předpisy. Krom jiného je také nezbytné, aby byla funkční i podlaha. To neznamená pouze to, aby byla nekluzká, ale rovněž, aby nedisponovala dalšími nedostatečnostmi typu odkryté spáry nebo rovnou díry.

Výsledek obrázku pro hole in concrete floor


O tyto překážky se lze totiž jednoduše zranit, a to nejen během pracovního procesu, ale třeba i při přecházení do jídelny na oběd. A to je důvod, proč je tento druh potíží vhodné řešit, pokud možno okamžitě. Každý typ podlahy se opravuje trochu jinak. Jiný druh péče tak potřebuje podloží syntetické a jiný třeba betonové podlahy.

I kvalitní materiál se časem poškodí


Beton patří mezi ty nejlepší stavební materiály, které známe. Konec konců, věděli to již staří Římané, díky čemuž si můžete mnohá jejich architektonická díla užít i dnes na vlastní oči. Není tedy s podivem, že se tento materiál používá i k výrobě průmyslových podlah. Jen tak se totiž nepoškodí. Záleží samozřejmě na typu, ale obecně se dá říci, že v průmyslových výrobnách používají pouze to nejlepší.
To však neznamená, že by i tak super odolná betonová podlaha nemohla po čase podlehnout opotřebení, zvláště pak ve velkém provozu. V takovém případě musí dojít na její opravu, případě kompletní výměnu. K úpravám je pochopitelně nutné přistoupit i v případě menšího lokálního poškození, které může být způsobeno pádem materiálu či jiných těžkých břemen.

Jak se to provádí?


Sanace betonových podlah není sice nic výjimečného, ale může se jednat o poměrně náročný proces, zvláště pak při nutnosti dát do pořádku větší poškození.
Nejprve je nutné identifikovat poškození a v dostatečné vzdálenosti okolo něj provést výřez. Následně je potřeba tuto část odbourat a odstranit, a to včetně vzniklých nečistot. Poté se přistupuje k penetraci podlahy, po níž následuje vměstnání výplně do nově vzniklého výřezu. Nakonec se provádí přebroušení.